Hnutí Hnutí

Uvnitř církve existují rozmanitá uskupení (společenství), ve kterých může každý věřící realizovat svá obdarování a schopnosti konkrétním způsobem. Každá z těchto iniciativ zaplňuje jinou oblast potřeb církve a světa a vzájemně se doplňují. Jsou plodem pestrosti života církve.

„Jedním z darů Ducha naší doby je bezesporu rozkvět církevních hnutí, která jsou velkým motivem naděje pro církev a pro lidi. Bůh i skrze tato hnutí otevírá církvi nové cesty do budoucnosti, nový pohled na vanutí a působení Ducha Svatého – stejně jako kdysi o Letnicích,“ řekl Jan Pavel II.

Katolická hnutí a nové komunity v České republice, které evidují jednotlivá biskupství a ČBK:

Comunione e Liberazione
Cursillo