Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové

Gymnázia římskokatolické církve
gymnázium osmileté (kód: 79-41-K/81) a gymnázium čtyřleté (kód 79-41-K/41), základní škola a mateřská škola

Orlické nábřeží 356/1

500 03 Hradec Králové

Čísloúčtuškoly:1016001416/5500
ThLic. Vojtěch Brož pro gymnázium vojtech.broz@bisgymbb.cz ThLic. Jan Šlégr pro základní a mateřskou školu

Školy poskytují vzdělání a formaci dětem od tří do devatenácti let, od předškolního věku do maturity. Ve všech součástech školy se uplatňují společné, sdílené a vzájemně provázané přístupy ke vzdělání a formaci dětí a studentů. Cílem našich škol je poskytovat žákům a studentům vzdělání a výchovu v duchu křesťanského integrálního humanismu. Znamená to, že se snaží pomoci, aby žáci „...harmonicky rozvíjeli své tělesné, mravní a rozumové schopnosti, aby si postupně osvojili hlubší smysl pro odpovědnost za trvale správný rozvoj svého života a za usilování o pravou svobodu a aby přitom velkodušně a vytrvale překonávali překážky. Kromě toho ať jsou přiváděni k účasti na společenském životě, aby správně vybaveni nutnými a vhodnými prostředky byli schopni zařadit se aktivně do různých skupin lidské společnosti, aby byli přístupni dialogu s jinými a aby se ochotně přičiňovali o rozvoj obecného blaha.“ (2. vatikánský koncil, Gravissimum educationis 1). Školy zahrnují také součásti, které zajišťují mimoškolní a zájmovou činnost a smysluplné využití volného času (Školní klub, družina). V posledních letech zájem o naše gymnázium přibližně třikrát překračuje možnosti přijetí, počet dětí na základní škole postupně stoupá a do prvních tříd přichází k zápisu více dětí než jsme schopni přijmout. Školy jsou v regionu vnímány jako kvalitní a prestižní.

Mgr. Jiří Vojáček
Asistent ředitele: