Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Církevní základní škola

Gymnázia římskokatolické církve
osmileté, šestileté a čtyřleté všeobecné gymnázium

Jirsíkova 420/5

370 01 České Budějovice

98444-231/0100
P. Gumenický Jozef 775 124 857gumenicky@gmail.com

Gymnázium je zaměřené na výuku cizích jazyků, ve třídách osmiletého gymnázia s rozšířenou výukou němčiny lze složit zkoušku na jazykový diplom Konference ministrů školství SRN (= maturitě z N v SRN). Přijímáni jsou žáci páté, sedmé a deváté třídy základních škol, kteří úspěšně složili zkoušku z Č a M. Škola klade důraz na křesťanské duchovní hodnoty. Škola má vybudovanou síť partnerských škol v zahraničí, která umožňuje zahraniční studijní pobyty našich žáků. Na škole pracuje pěvecký sbor, je možno chodit na jazzgymnastiku nebo sportovní hry, má vlastní posilovnu. Škola leží v centru města asi 10 minut od vlakového i autobusového nádraží.

Ing. Martin Maršík
Asistent ředitele: