Biskupské gymnázium - Žďár nad Sázavou

Gymnázia římskokatolické církve
všeobecné osmileté a čtyřleté gymnázium

U Klafárku 1685/3

591 01 Žďár nad Sázavou

nenahlášeno
P. Jan David 737 556 450

Gymnázium poskytuje svým studentům kvalitní vzdělání všeobecného typu, a to v duchu křesťanského humanismu. Důraz je kladen na vysokou kvalitu vzdělání, která je úzce propojena s výchovou ke křesťanskému světovému názoru a k morálním postojům, které s tím souvisí. Míra úspěšnosti školy ve snaze absolventů o vysokoškolská studia je průměrně 85%. Významnou složkou činnosti Biskupského gymnázia jsou nadstandardní prvky ve výuce (např. cizí jazyky). Škola je již několik let zapojena do vzdělávacích projektů EU. Na základě těchto projektů jsou rozvíjeny bohaté kontakty s partnery v GB, D, SF a SK. Vstřícný přístup má gymnázium k různě handicapovaným studentům. Ve škole je kladen důraz na slušné chování, vystupování a morálku v duchu křesťanských zásad. Studenti a pedagogové školy se výrazně podílejí na společenském a kulturním životě města a regionu.

Ing. Jiří Cočev
Ubytování:
Komenského 8, Žďár nad Sázavou (nedaleko školy), VOŠ a SPŠ Studentská 1, Žďár nad Sázavou