Církevní základní škola ORBIS PICTUS, spol. s r. o.

Základní školy římskokatolické církve
úplná základní škola

Budějovická 825/

390 02 Tábor

P. Mgr. Michal Pulec

Orbis-Pictus je malá škola rodinného typu, která tíhne k alternativnějším způsobům výuky a etické výchově. Školní vzdělávací program Učíme se navzájem vychází z Obecné školy. Celý učitelský tým je proškolen kurzem Kritického myšlení, Respektovat a být respektován, v etické výchově (program Výchova k prosociálnosti v rámci grantového projektu OP VK Otevřeno). Škola nabízí Kožíškovu genetickou metodu počátečního čtení a psaní (pro 1. třídu), projektové vyučování, prvky Montessori vzdělávacího systému (pro nejnižší ročníky a integrované děti). Mezi nadstandardní služby dále patří zimní a letní ozdravné pobyty, výuka anglického jazyka v 1. a 2. třídě (v počtu 2 hod týdně), rozšířené a tvořivé pojetí výtvarné výchovy. Důraz je kladen na individuální přístup k dětem (ve třídě max. 15 dětí), rodinnou atmosféru školy a na integraci dětí s individuálními a specifickými potřebami.

Mgr. Ing. Karel Dušek