Církevní ZŠ a SŠ Plzeň

čtyřletá střední odborná škola

Táborská 2081/28

326 00 Plzeň 2-Slovany

Škola je umístěna v opraveném renesančním zámku uprostřed čisté přírody v blízkosti Brd. Obor Ekologie a životní prostředí připravuje ekologické odborníky na práci v národních parcích i CHKO, ve státní správě a samosprávě, ekologických organizacích i podnikové sféře. Obor Sociální činnost připravuje žáky na práci v sociálních službách při poskytování přímé péče v přirozeném sociálním prostředí svých klientů, tj. seniorů, osob se zdravotním a mentálním postižením (dětí i dospělých) a jejich rodinám. Absolventi obou maturitních oborů se dobře uplatňují také na následném studiu VŠ a VOŠ. Nový obor Pečovatelské služby je dvouletým učebním oborem se závěrečnou zkouškou, jehož absolventi se budou moci, kromě práce pečovatele, uplatnit jako osobní asistenti nebo pomocníci v domácnosti při poskytování přímé obslužné péče klientům. Významnou součástí studia všech oborů je propracovaný systém učebních, průběžných a prázdninových praxí a odborných exkurzí. Studium je vedeno v křesťanském duchu a celkový učební plán počítá i s duchovním růstem studentů: přítomnost kněze, mše svaté ve školní kapli, meditační dny, příprava ke svátostem, čtení Bible ap. Studenti mají široké možnosti mimoškolní činnosti týkající se studijních oborů (např. kroužky dramatický, teraristický, biologický, šití, volejbal, floorbal, práce v ekocentru apod.).

Mgr. Kateřina Chejlavová
Asistent ředitele: