Cyrilometodějské gymnázium a SOŠ pedagogická - Brno

Střední školy římskokatolické církve
čtyřletá střední odborná škola (předškolní a mimoškolní pedagogika), pedagogické lyceum

Lerchova 343/63

602 00 Brno-střed

P. Mgr. Petr Beneškuliocka@raz-dva.czo_spi@cmsps.cz
Škola poskytuje pro chlapce a dívky úplné střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Vzdělání a výchova se poskytuje na základě křesťanských zásad. Absolventi oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika se uplatní jako učitelé mateřské školy nebo jiného zařízení pro děti předškolního věku, jako vychovatelé nebo pedagogové volného času ve střediscích volného času, školních družinách a školních klubech, nebo jako vychovatelé ve školských výchovných a ubytovacích zařízeních; v neškolských zařízeních, např. sociálních, zdravotnických, zájmových, kde se pro výkon výchovné a vzdělávací činnosti vyžaduje pedagogická způsobilost. Absolventi oboru Pedagogické lyceum se uplatňují v terciárním vzdělávání, především na vysokých a vyšších odborných školách humanitního směru v oboru pedagogiky a psychologie. Škola má k dispozici školní kapli, dvě hřiště a z další činnosti nabízí dramatický kroužek, keramický kroužek, kroužek výpočetní techniky, sborový zpěv, sportovní hry, chemický kroužek, znakovou řeč ap. Dopravní dostupnost je zajištěna MHD.
Mgr. MgA. et MgA. Štěpán Policer
Ubytování: