Gymnázium Varnsdorf

Gymnázia římskokatolické církve
všeobecné osmileté a čtyřleté gymnázium

Střelecká 1800/

407 47 Varnsdorf

P. Roland Solloch 603 221 937 rsolloch@email.cz
Prioritou naší školy je výuka cizích jazyků - A, N, L, F, dále informační a výpočetní technika a estetická výchova. Důraz je kladen na výchovu v křesťanském duchu, náboženství vyučuje absolvent katolické teologické fakulty. Vyučuje se také projektově a environmentálně. Na škole funguje pěvecký a dramatický sbor, pořádají se lyžařské zájezdy a pobyty v Německu, škola má i víceúčelové hříště. Při zápisu na gymnázium je nutno složit přijímací zkoušku z Č a M a mít všeobecný přehled. Gymnázium udržuje partnerské vztahy s lužickosrbským gymnáziem v Budyšíně (Bautzen, BRD) a evangelickou školou v Gaussitz. Doprava je vhodná autobusem nebo vlakem (výhodné pro okresy Liberec, Děčín, Česká Lípa).
Ing. Bc. Jiří Jakoubek
Asistent ředitele: