JABOK - VOŠ sociálně pedagogická a teologická - Praha

Vyšší odborné školy římskokatolické církve
vyšší odborná škola

Salmovská 1538/8

P. Ladislav Heryán

Škola vzdělává v oboru Sociální pedagogika a teologie, který se realizuje ve dvou zaměřeních, a to Sociální práce a Speciální pedagogika. Zaměření si studenti volí ve druhé polovině 1. ročníku.

Studium je realizováno ve dvou formách, v denní a kombinované.

Podle studovaného zaměření se absolventi mohou uplatnit jako sociální pracovníci, sociální pedagogové, vychovatelé, pedagogové volného času, asistenti pedagoga, učitelé mateřských škol ve školách nebo třídách zřízených pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami, pastorační pracovníci

Výchovné působení školy je založeno na křesťanských hodnotách a salesiánském výchovném stylu. Svůj studijní program ale nabízí Jabok všem bez ohledu na názorové zakotvení a příslušnost k církevnímu společenství. Je katolickou, ekumenicky otevřenou školou pro všechny lidi dobré vůle. Dohoda mezi Jabokem a Evangelickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy umožňuje, že studentům Jaboku přijatým do bakalářského studijního oboru Pastorační a sociální práce jsou podle pravidel vydaných ETF uznány splněné předměty. To umožňuje, aby ve zkrácené době studia dosáhli také vysokoškolského titulu bakalář.

PhDr. Hana Pazlarová Ph.D.
Ubytování:
vlastní DM v areálu školy (stejná adresa)