Křesťanské gymnázium

Gymnázia římskokatolické církve
všeobecné osmileté a čtyřleté gymnázium

Kozinova 1000/1

P. Jaroslav Trávníček SDB j.travnicek@krestanskegymnazium.cz
Křesťanské gymnázium poskytuje všeobecné středoškolské vzdělání. Připravujeme žáky ke studiu na všech typech vysokých škol. Klademe důraz na výuku cizích jazyků (AJ, FJ, NJ). Na škole vyučuje i zahraniční lektor. Tři roky mají studenti povinný předmět latinu. Je zde řada zajímavých volitelných předmětů pro studenty posledních dvou ročníků. Od školního roku 2009/ 2010 má škola zřízený školní klub, od roku 2011/2012 středisko volného času pro starší žáky. Kromě hraní fotbálků, stolního tenisu a deskových her, si studenti mohou vybrat i z celé řady kroužků - např. pěvecký sbor, sportovní hry, atletika, výtvarný a přírodovědný kroužek, konverzace v cizích jazycích (včetně přípravy na FCE). Snažíme se o celkový osobnostní rozvoj studenta (adaptační výjezdy, ekologické kurzy, nácviky komunikačních dovedností…). Pro studenty s vadou zraku a sluchu vytváříme ve spolupráci s lékaři vhodné prostředí. Gymnázium se může prokázat řadou úspěchů v soutěžích, olympiádách i SOČ. Výchovu provádíme v duchu vzájemné tolerance, pomoci a lásky, jak ji křesťanství vneslo do evropské kultury. Proto přijímáme všechny děti, které chtějí být takto vedeny. Dopravní dostupnost je zajištěna MHD. Budova stojí v klidném prostředí v chráněném údolí Botiče. Absolventi jsou dobře připraveni ke studiu na vysokých školách, o čemž svědčí i vysoké procento úspěšnosti při přijímacích zkouškách.
Ing. Mgr. Božena Böhmová
Ubytování:
Křesťanský domov mládeže u sv. Ludmily, Francouzská 1, 120 00, Praha 2 (pouze pro dívky a v omezené míře)