MŠ, ZŠ speciální a praktická škola DIAKONIE ČCE ROLNIČKA - SOBĚSLAV

Školy Českobratrské církve evangelické
Mateřská škola, Přípravný stupeň ZŠS, Základní škola speciální, Praktická škola jednoletá a dvouletá

Mrázkova 700/

392 01 Soběslav

27-5808420297/0100-škola
Biblické hodiny vedené farářem ČCE
Mateřskou školu navštěvují děti se speciálními vzdělávacími potřebami společně s dětmi bez zdravotního postižení. Pro předškolní děti s těžkým zdravotním postižením zřizujeme přípravný stupeň Základní školy speciální, kde se děti mohou systematicky připravovat na povinnou školní docházku v ZŠS. V základní škole speciální jsou vzděláváni žáci se středně těžkým a těžkým mentálním postižením a kombinovanými vadami. Součástí výuky jsou individuální aktivizace/logopedie, rehabilitace, arteterapie atd./, které zajišťuje středisko Diakonie ČCE Rolnička v rámci sociálních služeb. Škola také organizuje kurz k získání základů vzdělání pro dospělé lidi s mentálním postižením, kteří ani po absolvování povinné školní docházky nezískali základy vzdělání. Dále škola nabízí předprofesní přípravu v praktické škole jednoleté a dvouleté, kde se žáci připravují na budoucí práci v chráněných dílnách.
Mgr. Kamila Viktorová