SOŠ sociální svaté Zdislavy - Praha 2

Střední školy římskokatolické církve
odborná škola; OBOR: veřejnosprávní činnost – 68-43-M/01; sociální činnost – 75-41-M/01

Ječná 527/33

Mgr. P. Ladislav Nosek SJ

Absolventi získávají úplné střední odborné vzdělání s maturitou. Je otevřena všem absolventům ZŠ, kterým jsou blízké křesťanské zásady, smýšlení a sociální cítění. Nabízíme příjemnou, rodinnou atmosféru školy, vstřícnost vyučujících, ochotu věnovat se studentům i nad rámec výuky a běžných povinností. Obor sociální péče připravuje žáky pro práci sociálního pečovatele především v domovech pro seniory, speciálních a integrovaných zařízeních pro děti i dospělé a pro domácí péči. Absolventi oboru získávají odbornou způsobilost pro vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku. Obor veřejnosprávní činnost připravuje pro práci v ústavech sociální péče, na úřadech práce i sociálního zabezpečení, v městských úřadech apod. Absolventi jsou velmi dobře připraveni i ke studiu VOŠ i VŠ. Součástí výuky je křesťanská etika, žáci jsou vedeni k duchovním a křesťanským hodnotám. Od roku 2010 nabízí Dům dětí a mládeže při CSZŠ pestrou škálu mimovyučovacích a vzdělávacích aktivit i žákům SOSŠ. Studenti mají možnost navštěvovat duchovní aktivity a cvičení, pěvecký sbor, výtvarný kroužek, seminář z psychologie, přípravné kurzy českého jazyka a cizích jazyků ke státní maturitě a na VŠ, znakový jazyk. Nově nabízíme zejména studentům 1. ročníků řízené samostudium – pomoc se školní přípravou pod vedením speciálního pedagoga.

Mgr. Marie Hotmarová
Ubytování:
Katolický domov studujících, Praha 1, Černá 14, KDM u sv. Ludmily, 120 00 Praha 2, Francouzská 1