Teologický konvikt - DM a školní jídelna - Olomouc

Školská zařízení a střediska volného času římskokatolické církve
jednoletý kurz teologie

Žerotínovo nám. 605/2

779 00 Olomouc

27-8928480247/0100
P. Mgr. Jan Linhart linhart.jan@email.cz tel.+420 605 541 676

Toto školské zařízení je určené (pouze) pro jednoletou přípravu kandidátů římskokatolického kněžství v kněžských seminářích a následně ke studiu na Teologických fakultách. Konvikt má ředitele, prefekta a spirituála. Jejich snahou je navázat na dobré zkušenosti z předešlých let a především vytvořit s přijatými studenty skutečně vstřícné, otevřené a bratrské společenství. V rodinné atmosféře a v rámci určitého řádu pro společný život, je tak možno napomoci k rozlišení a dozrávání duchovního povolání. Konvikt se tak ze spíše „doučovacího institutu“ vyvinul v zařízení, které formuje lidsky, duchovně i intelektuálně. Je to jakýsi „noviciát“ diecézního kněze, kde si student vyjasňuje své duchovní povolání.

Mgr. Jiří Kupka
Asistent ředitele: