VOŠ Husův institut teologických studií - PRAHA 3

V tišině 474/3

č.účtuškolyVOŠHITS:198540220/0300č.účtuz
nenahlášeno
Škola nabízí studium oboru Teologická a pastorační činnost 61-41-N/04. Absolvent bude všestranně vybaven k samostatné práci na farním úřadě v oblasti kazatelské, pastorační a katechetické, může zde složit i jáhenské a kněžské zkoušky.

Výuka má vysokoškolský charakter a studenti mají také možnost, v rámci spolupráce s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, n. o., Detašované pracoviště Praha, získat Bc. titul, případně v navazujícím magisterském studiu i titul Mgr. Absolvent bude schopen definovat širší obsah křesťanské víry, doplnit a vysvětlit vyznání víry CČSH, pojmenovat problémy současného vztahu církví a společnosti a objasnit důvody, které vedou ke vzniku nových církví a náboženských společností. Tyto získané dovednosti dokáže demonstrovat a poté aplikovat ve své každodenní službě.

Škola se snaží vybavit studenta nejen k práci v sociální sféře, ale také k výuce náboženství a jiným aktivitám ve výchovně-vzdělávacích organizacích. Dále bude také schopen samostatné přípravy a vedení grantových projektů, získávat finanční prostředky z více zdrojů (fundraising) a vést ekonomické agendy farního úřadu. Samozřejmostí je výuka anglického jazyka, která by měla studenta připravit na běžnou komunikaci v tomto jazyce. Velké množství předmětů zaměřených na oblast psychologie a sociologie připraví studenty ke komunikaci s lidmi různých věkových i sociálních skupin.

Veškerá náplň studia vede studenta v ekumenickém duchu, aby se mohl stát vyzrálou, tolerantní a otevřenou osobností. Rozsah učebního plánu Husova institutu teologických studií nabízí široké uplatnění absolventa primárně nejen v oblasti církví, ale i v oblasti sekulární společnosti, a to především charitativní a sociální.

Škola dýchá příjemným studijním prostředím, umocněným rodinnou atmosférou a individuálním přístupem ke každému studentovi. Rekonstrukcí v minulém roce jsme rozšířili výukové prostory o 2 nové učebny a sociální zařízení na evropské úrovni.
Doc. ThDr. David Tonzar, Th. D.
Ubytování:
V budově, kde se koná výuka, je možno levně si pronajmout pokoj.