Jednodenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.
Školení je určeno pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.
20. ledna 2022, 9.00 - 17:00, Praha - ČBK
Předpoklady k účasti na kurzu:
notebook s možností instalovat střihový program
chytrý telefon
základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
zájem o aktivní tvorbu a prezentaci
proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita
Václav Špaček se dlouhodobě věnuje audiovizuální tvorbě. Vystudoval obor Multimediální tvorba – produkce. Od roku 1999 vybudoval a provozoval regionální televizní vysílání ve Středním Polabí. V roce 2008 založil na Akademii věd ČR produkční audiovizuální studio, které vytvořilo řadu dokumentárních filmů oceněných na národních i mezinárodních festivalech. Většinu jich odvysílala Česká Televize. Studio tvoří také vědecké reportáže a prezentační videa.
Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.