Arcibiskupské gymnázium

Gymnázia římskokatolické církve
osmileté všeobecné gymnázium

Korunní 586/2

P. Hyacint Ullman, OP - ullman@arcig.cz; 722 563 901; P. Mgr. Kliment Mikulka, OP - ullman@arcig.cz; 734 784 451

Škola nabízí vedle výrazně nadprůměrného středoškolského vzdělání i mimořádně slušné a tolerantní vnitřní prostředí. V souladu se všeobecným zaměřením jsou v učebních plánech zastoupeny cizí jazyky (A, zvláštní německý program (DSD), F, Š, povinná L) a předměty humanitní i přírodovědné. Výrazná profilace zájmů je ve třech nejvyšších ročnících umožněna bohatým systémem volitelných předmětů (každoročně asi 25 tzv. seminářů). Téměř všichni maturanti odcházejí studovat na VŠ nejrůznějších zaměření. Škola není vyhrazena jen věřícím křesťanům. Pro věřící studenty je zajištěno prostředí, v němž je víra věcí zcela přirozenou. Na druhé straně účast na duchovních aktivitách není povinná, pouze se ode všech očekává minimálně tolerantní postoj ke křesťanství. Školní budova se nachází přímo u stanice metra trasy A.

PhDr. Mgr. Ondřej Mrzílek, MBA
Asistent ředitele:
Zástupci pro pedagogickou činnost: Mgr. Lucie Bohatá - zástupce statutárního orgánu - bohata@arcig.cz; 734 435 046 Mgr. Jana Kaderová - kaderova@arcig.cz; 608 407 677
Ubytování:
Křesťanský domov mládeže u sv. Ludmily, Francouzská 1, 120 00, Praha 2 (pouze pro dívky a v omezené míře)