Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové

Základní školy římskokatolické církve
úplná základní škola

Orlické nábřeží 356/1

500 03 Hradec Králové

ThLic. Jan Šlégr
Pobočky:
Součástí naší školy se od 1. září stala mateřská škola Mateřídouška, který sídlí v nedaleké, nově zrekonstruované budově.

Základní škola a mateřská škola Jana Pavla II. sídlí v historické části Hradce Králové v postupně rekonstruovaných budovách. Výuka v 1.-4. ročníku probíhá ve třídách s nižším počtem dětí, průměrně 13 žáků na třídu, vyšší ročníky mají průměr 20 žáků na třídu. Děti s výukovými problémy dochází do speciální třídy "Klíček", kde je jim s pomocí speciálního pedagoga věnována individuální péče. Výuka probíhá podle modifikovaného programu Základní škola, v 1. a 6. ročníku podle nového školského vzdělávacího programu ŠKOLA DÍLNA MOUDROSTI. Součástí školy je kaple, jídelna, školní družiny a klub, počítačové učebny, keramická dílna, chemicko-fyzikální laboratoř, cvičná kuchyňka, polytechnická dílna, dvě tělocvičny a venkovní hřiště. Bohatá je mimoškolní činnost: keramika, výtvarné kroužky, počítačové kroužky, sportovní hry, floorbal, aerobic, jazyková konverzace A, N, F, výuka hry na klavír, flétnu, ministrantský kroužek, sborový zpěv, folklorní kroužek. Náboženství je povinné ve všech ročnících.

Mgr. Jiří Vojáček
Počet žáků: