Bratrská škola – církevní základní škola

Školy Českobratrské církve evangelické
základní škola

Rajská 300/3

kaplan Mgr. Karel Muller

Bratrská škola je církevní základní škola rodinného typu, která je založena na křesťanských principech, otevřená pro každého, kdo hledá laskavé a podnětné prostředí. Škola je členem Klubu ekologické výchovy (KEV).

Ve školním roce 2022/2023 má 1. až 8. ročník, v příštím školním roce bude mít i 9. ročník.

Součástí školy je zahrada, školní hřiště s umělým povrchem a jurta. Vše je využíváno k výuce, volnočasovým aktivitám a celoškolním akcím jako je zahájení školního roku, zahradní slavnost apod. První týden v září vyjíždí 1. stupeň na školu v přírodě a 2. stupeň na vodácký kurz, v zimě vyjíždějí všechny třídy na lyžařské kurzy.

Žáci se zapojují do výtvarných soutěží, vědomostních soutěží, kde dosahují velmi dobrých výsledků.

V odpoledních hodinách mohou žáci navštěvovat řadu kroužků – keramický, grafický, dramatický, ručních prací, taneční, florbalový, polytechnický, vědecký, anglický klub apod.

Škola na 2. stupni zavádí projektovou výuku.

Mgr. Rostislav Konopa