Církevní základní škola Borohrádek

517 24 Borohrádek

2350508-524/0600GEMoneyBankKostelecnadOrli
P. Jan Kunert j.kunert@tiscali.cz+420 731 598 859

Díky nízkému počtu žáků ve třídách preferujeme individuální přístup ke každému dítěti. Péče o integrované žáky (s vývojovými poruchami učení a chování - 25% žáků) je pro naši školu samozřejmostí. Integrujeme také žáky s mentální retardací. Při výuce využíváme nových metod (např. projektového vyučování). Od 1. třídy se povinně vyučuje náboženství, etická výchova a cizí jazyk (A, N). I mimoškolní činnost je velmi bohatá (12 kroužků v celkovém trvání 30 hodin týdně, zajišťuje 7 vyučujících - sportovní hry, keramika, hudebně dramatický kroužek, výuka hry na hudební nástroje, anglická konverzace, Orffův rytmický kroužek, jóga a další). Protože naší školu navštěvují i děti z okolí, svážíme děti školním mikrobusem "Emánkem" (Emanuel = Bůh s námi).

Jitka Kadrmasová