Církevní základní škola logopedická Don Bosco a mateřská škola logopedická

Základní školy římskokatolické církve
speciální základní a mateřská škola pro děti s vadami řeči a specifickými poruchami učení s internátem

Dolákova 555/1

Mgr. Pavel Klimovičp.klimovic@atlas.cz
Škola je určena pro žáky s vadami řeči a specifickými poruchami učení. Učební osnovy jsou stejné jako na základní škole, všemi předměty prolíná náprava řeči. Navíc jsou zařazeny dvě hodiny týdně individuální logopedické péče. Výchova probíhá v duchu křesťanské etiky. Malé třídy (10 žáků) umožňují individuální přístup. Žáci jsou přijímáni na základě doporučení foniatra a PPP nebo SPC. Po upravení vady odcházejí na základní školu. Uplatnění žáků po absolvování školy je stejné jako u absolventů jiných základních škol. Komplexní péče je zajištěna logopedy, psychologem, foniatrem, sociální pracovnicí a školní zdravotní službou. Škola je s internátem. Doprava do školy je možná autobusem MHD.
Mgr. Daniela Špinková
Ubytování: