Dvouletá katolická střední škola a mateřská škola, Kolín

Střední školy římskokatolické církve
dvouletá střední škola (pečovatelské služby, praktická škola)

Legerova 28/

280 02 Kolín

0420059359/0800
P. Kamil Vrzal Tel.: +420 321 722 079

Ke studiu přijímáme studenty ze ZŠ, žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, často i studenty s výchovnými nebo zdravotními problémy. Víra ani příslušnost k církvi není podmínkou pro přijetí. Ke studentům mají pedagogové individuální přístup. Na škole vládne křesťanská atmosféra – láska, vlídnost, řád. Škola v současné době naplňuje dva obory vzdělávání a to: Pečovatelské služby a Praktická škola dvouletá. Každý student má možnost získat navíc během studia dvě osvědčení o rekvalifikaci: pracovník v sociálních službách, pomocné kuchařské práce. Naši absolventi získávají uplatnění ve zdravotnictví, v sociálních službách, pracují v kuchyních a školních jídelnách. Samozřejmě mohou jít studovat dál na jinou školu. Škola pořádá každoročně týdenní turistický kurz, zajímavé výlety, exkurze a mnoho jiných zajímavých akcí. Jedna z našich studentek napsala o škole: „Líbí se mi, že to není stejná škola jako ostatní.“ Přijďte se podívat a posoudíte sami. Součástí školy je i Mateřská škola.

Mgr. Jan Prachař
Ubytování: