Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů - Skuteč

Gymnázia římskokatolické církve
gymnázium osmileté a čtyřleté všeobecné

Vítězslava Nováka 584/

539 73 Skuteč

BÚ-1144231339/0800ŠJ-35–1144231339
Služba spirituála zajištěna ve škole.Mgr. Jan PasekaTel.: +420 469 326 360

V roce 2009 přešlo dříve Biskupské gymnázium Skuteč zřizované Královehradeckou diecézí pod nového zřizovatele - Suverénní řád maltézských rytířů. Cílová kapacita školy je 360 žáků ve dvanácti třídách osmiletého a čtyřletého studia. Gymnázium má solidní hmotné zázemí: budovu školy s moderně vybavenými učebnami, školní kuchyni s jídelnou. Žáci ze vzdálenějších míst mohou využívat školní klub a v omezené míře také domov mládeže. Mohou si vybrat z rozšířené nabídky jazyků (angličtina, němčina, francouzština, italština, ruština, latina). Škola každoročně organizuje zájezd do zahraničí, kde studenti prakticky využívají znalosti cizích jazyků. Zvlášť přátelské vztahy udržujeme s Liceo ginnasio Jacopo Stellini v Udine. Volitelné předměty v posledních dvou ročnících umožňují našim absolventům pokračovat ve studiu na jakékoliv vysoké škole dle jejich vlastního zájmu a výběru. Naši žáci pravidelně reprezentují svoji školu ve školních soutěžích okresní i krajské úrovně. Za velký kulturní svátek považujeme Skutečský majáles poprvé zorganizovaný v roce 2006. Zvlášť kladně je hodnocena jeho součást „Dětská majálesová olympiáda“ pořádaná jako sportovní a vědomostí soutěž pro okolní základní školy. Gymnázium značnou měrou přispívá ke zvyšování vzdělanosti Skutečska.

Mgr. Šárka Jonešová
Ubytování:
Domov mládeže v areálu školy (v omezené míře). Školní jídelna je v budově školy. Tel. 469 326 360