Křesťanská základní škola a mateřská škola J. A. Komenského

Církevní školy ostatních zřizovatelů
základní a mateřská škola

Růžodolská 118/26

460 01 Liberec (nečleněné město)

2900065319/2010
Jan Morávek; moravek@jbruzodol.cz

Škola nabízí partnerství věřícím i nevěřícím rodičům, kteří svým dětem chtějí poskytnout moderní vzdělání na základě křesťanských hodnot, jako je poctivost, vytrvalost, odvaha či vděčnost. Při výuce používáme ověřené i inovativní prvky výuky. Zvláštní péči věnujeme čtenářské dovednosti, porozumění souvislostem, motivaci žáků a „obyčejné“ poctivé práci. Po vzoru Komenského zaměřujeme výuku na trojici: hlava – ruce – srdce. Předškolní vzdělávání poskytuje našim dětem prostor na hru a zároveň pro systematické rozvíjení dovedností a návyků důležitých pro vstup do 1. třídy. Navazujeme na tradice bratrského školství, které po staletí kvetlo v naší zemi a bylo shrnuto v obsáhlém díle biskupa Jednoty bratrské J. A. Komenského. Základy, na nichž tento muž s pokorou a vizí postavil své dílo, zůstávají inspirativní, jelikož nepodléhají trendům žádné doby. Škola je postavena na silné spolupráci se SVČ Narnie, rodinným centrem Knoflík a zřizovatelem školy, Jednotou bratrskou. Toto propojení nabízí přátelům školy a širší komunitě řadu vzdělávacích i společenských projektů, jako jsou adventní slavnosti, volnočasové kluby, odborné přednášky, brigády školy a jiné.

Mgr. Jakub Pabián
Asistent ředitele:
Mgr. Magdaléna Nováková (II. stupeň), Mgr. Jana Michalová (I. stupeň), Mgr. Tereza Bilinská (MŠ)