Křesťanský domov mládeže a ŠJ U SV. LUDMILY, s. r. o. - Praha 2

Školská zařízení a střediska volného času římskokatolické církve
domov mládeže

Francouzská 585/1

35-6737540287/0100
Docházejí bratři františkáni.

Domov mládeže penzionového typu zajišťuje studentkám středních a vyšších odborných škol ubytování, stravování a kvalifikované výchovné působení. Ve spolupráci s řádovými sestram,které zřídily tento domov a jejichž komunita žije v naší budově,zařazujeme do naší výchovně vzdělávací práce i prvky naplněné křesťanskou etikou a pedagogikou tak, aby náš domov žil křesťanským společenstvím. Studentky mají k dispozici kapli, studovny, knihovnu, fit centrum, terasu, hudební nástroje, jazykové kroužky a kroužek keramiky. V budově je studentkám umožněn také přístup k Internetu a kopírovacím službám. Zvláštní pozornost zasluhuje křesťanská kavárna, která slouží ubytovaným dívkám i veřejnosti. V domově působí Nadační fond, který podporuje rozvoj využití volného času dívek a soustřeďuje prostředky pro modernizaci vybavení domu. Poskytujeme také ubytovací a stravovací služby návštěvníkům Prahy. Domov je situován v centru města a je velmi dobře dostupný MHD (vedle domu metro A, tramvaje, autobusy).

Ing. Miroslava Lungová