Lauderova mateřská škola, základní škola a gymnázium při Židovské obci v Praze

Církevní školy ostatních zřizovatelů
mateřská škola, základní škola – 5 tříd I. stupně a osmileté gymnázium

Belgická 67/25

nenahlášeno

Lauderovy školy tvoří základní škola Gur Arje a gymnázium Or Chadaš. Spolu s mateřskou školou představují komplexní vzdělávací projekt pro děti se zájmem o výchovu v duchu židovství. Škola s třídami do 20 studentů není určena pouze dětem židovského původu nebo vyznání, žije ale v duchu židovství, slaví židovské svátky a respektuje židovské tradice. Své žáky a studenty k úctě k těmto tradicím důsledně vede. Škola zajišťuje košer stravu. Kromě běžných předmětů se jako povinnému předmětu vyučuje hebrejštině a judaismu. Ve škole je podle nových školských vzdělávacích programů povinná hebrejština od 1. třídy a od 6. třídy angličtina. Škola je vybavena počítačovou pracovnou, posilovnou, hřištěm a hudební zkušebnou. Odpolední program dětí 1. stupně zajišťuje družina, žákům je k dispozici knihovna s počítači a možností v knihovně pracovat, číst nebo studovat. Nabízíme řadu kroužků a volnočasových aktivit.

Mgr. Petr Karas
Asistent ředitele: