Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava

Střední školy římskokatolické církve
střední odborná škola, sociální činnost

Fibichova 978/67

586 01 Jihlava

Bohdan Sroka +420 567 213 919 sroka@sosmb.ji.cz

Škola je určena především pro ty studenty, kteří se chtějí profesionálně věnovat práci s lidmi v oblasti sociální nebo školské. Hlavními odbornými předměty jsou proto pedagogika, psychologie, zdravotnická příprava; dramatická, hudební a výtvarná výchova; právo a sociální politika. Kromě toho získají studenti základy práce s počítačem včetně práce na internetu. Mimo maturity mají studenti příležitost složit sanitářské zkoušky a státní zkoušku z psaní na stroji. Mají též možnost učit se hrát na hudební nástroje (individuálně). Podmínkou přijetí je úspěšná přijímací zkouška a dále pak poctivá práce. Náboženství je dobrovolné. Dopravní dostupnost dobrá.

Mgr. Kateřina Šimková
Asistent ředitele: