Základní škola Antonína Bratršovského

Základní školy římskokatolické církve
úplná základní škola s rozšířenou výukou cizích jazyků

Saskova 2080/34

466 01 Jablonec nad Nisou

2400247255/2010
Do školy přichází (při slavnostních příležitostech) pan děkan Oldřich Kolář. Náboženství a etiku vyučují Mgr. Veronika Pospíšilová a Mgr. Radúz Drozen.

Naše škola preferuje menší třídní kolektivy. Anglický jazyk se vyučuje již od 1. třídy, na 2. stupni přibývá druhý cizí jazyk (Nj nebo Fj dle zájmu žáků). Již od 3. ročníku se učí Etika. Další možností volby je také předmět Náboženství (vždy dle zájmu). Menší počet žáků ve třídách umožňuje větší individuální přístup. Každý je individualita, a jako takovou ho přijímáme, pomáháme objevovat sama sebe a rozvíjet své schopnosti. Pedagogičtí pracovníci vytvářejí pro své žáky bezpečné prostředí. Školní jídelna – výdejna pro 1. stupeň je ve škole, 2. stupeň na obědy dochází do zařízení školního stravování Scolarestu. Máme školní družinu i školní klub. Ve volném čase si žáci vybírají z bohaté nabídky školních kroužků. Školy jsou v dosahu městského autobusu.

PhDr. Janina Křimská