Základní škola sv. Voršily v Praze

Základní školy římskokatolické církve
úplná základní škola s rozšířenou výukou jazyků, fakultní škola PedF UK

Ostrovní 2070/9

Nabízíme křesťanský výchovný projekt, efektivní metody a formy vyučování; důvěryhodné, bezpečné a spolupracující školní prostředí. Škola je otevřená všem, kteří přijímají její výchovný program. Vyučujeme podle Školního vzdělávacího programu „Společně“. Zaměřujeme se na utváření a rozvíjení kompetencí, které mají vytvořit základ pro celoživotní učení žáka a pro jeho úspěšnou orientaci v každodenním praktickém životě. Uplatňujeme výchovně vzdělávací strategie směřující ke kompetencím: k učení, k řešení problémů, kompetenci komunikativní, sociální a personální a pracovní. Součástí výuky je náboženství a další duchovní a etické aktivity, jejichž prostřednictvím chceme předávat křesťanské životní hodnoty, utvářet hodnotovou orientaci žáků a vést k prosociálnosti. Od 3. ročníku se učí F, N, A, od 6. ročníku další z uvedených jazyků. Škola zajišťuje zahraniční pobyty ve Francii, Německu a Anglii. Je zapojena do mnohých vzdělávacích a charitativních projektů. Ve škole je k dispozici školní plavecký bazén, dvě tělocvičny, počítačová učebna, odborné učebny, knihovna, oratoř a přilehlé hřiště. Škola poskytuje možnost individuálního (domácího)vzdělávání - dává metodické vedení a pomoc rodičům a dětem k úspěšnému vzdělávání.
PhDr. Filip Roubíček, Ph.D.