Jednotný vizuální styl a grafika

Autor: Daniel Chytil Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Datum publikace8. 7. 2021, 10.30

Nevíte si rady jakou formu sdělení zvolit vzhledem k jeho povaze a cílové skupině? Jaké jsou zásady tvorby letáků, plakátů, příspěvků na sociálních sítích a na webu? Chcete správně zadat práci grafikům? Jednodenní kurz je určen primárně pro církevní zaměstnance, kteří se zajímají o vizuální prezentaci své organizace, ať už se jedná o farnost, charitu, řeholní společenství nebo komunitní centrum. Obsahem kurzu jsou také základy typografie a specifika tiskových technologií.

image:Image FOTO: PIXABAY
FOTO: PIXABAY
Pro koho je kurz určen?

Kurz organizujeme primárně pro církevní zaměstnance, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Jaký je termín kurzu?

Termín vypíšeme v průběhu roku, registrace zájemců je ale již nyní otevřena.

Přihlašovat se můžete na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Co se na školení dozvíte?

Jak na vlastní grafickou tvorbu nebo jak správně zadat práci profesionálovi? Školení vás seznámí se základy práce s grafickým materiálem za účelem propagace nebo komunikace s veřejností s ohledem na jednotný vizuální styl instituce. Jednotný vizuální styl pomáhá šířit povědomí o Vaší organizaci a přispívá k lepší orientaci pro veřejnost.

Jak na jednotný, přehledný a atraktivní design vizuálního materiálu – letáků nebo příspěvků na webu či sociálních sítích.

Jak dosáhnout cíle, aby tiskoviny, ač určené pro různé příležitosti a směřované k různým cílovým skupinám, působily jednotně a jednoznačně odkazovaly na organizaci, kterou reprezentují.

Na co dávat pozor při výběru loga, barevnosti či písma s ohledem na žánr tiskoviny a cílovou skupinu pro kterou je určena.

Jaká jsou specifika formátů pro tisk a web – print vs. screen.

V čem spočívá typografická tiskovina, obrazová tiskovina nebo kombinovaná tiskovina.

Příklady si ukážeme na konkrétních letácích a tiskovinách přímo od Vás.

O lektorovi

Jakub Krč (* 1973) zběhl od bohemistiky k typografii. Od poloviny 90. let se věnuje knižní typografii a sazbě, a to jak prakticky (knižní úpravy pro řadu českých nakladatelů, třeba Malvern či Torst), tak osvětou (mj. spoluzakládal Unii grafického designu a mezinárodní revue Typo). Provozuje grafické studio Lacerta (www.sazba.cz) a pro Univerzitu Karlovu (Nakladatelství Karolinum) hlídá dodržování manuálu a řemeslnou úroveň vydávaných knih a e-knih.

Co si máte vzít s sebou?

Vystačíte si s papírem a tužkou, notebook není potřeba, ale může se Vám hodit.

Vaše případné dotazy ke kurzu rádi zodpovíme na vzdelavani@cirkev.cz.

Minulé kurzy:

16. 12. 2020, 9.30 - 15.30, Praha