Koordinátor/ka pro oblast IT

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Datum publikace17. 12. 2022, 9.37

Česká biskupská konference hledá pracovníka na novou pozici Koordinátor/ka pro oblast IT na plný nebo částečný úvazek. Jde převážně o práci organizační a administrativní, přičemž orientace v problematice IT a církevním prostředí jsou výhodou.

image:Image

Náplň práce:

• sledování legislativních novinek s dopadem na oblast IT, zejména v bezpečnosti digitálních dat; navrhování jejich vhodné implementace pro potřeby jednotlivých diecézí
  • pomoc IT pracovníkům jednotlivých diecézí se zajištěním IT bezpečnosti
  • koordinace činnosti jednotlivých IT oddělení na biskupstvích pro zvýšení efektivity nasazovaných SW řešení i při nákupu HW a SW
  • podpora důležité výměny zkušeností mezi diecézemi
  • sběr podnětů z diecézí a průběžná komunikace se zhotoviteli jednotlivých IT projektů provozovaných či podporovaných ze strany ČBK – např. Cirkev.cz, Bohoslužby a kontakty, NocKostelu.cz, KrestanskeVanoce.cz, CirkevniTuristika.cz, apod.
  • zajišťování spolupráce dle doporučení Rady pro IT s dalšími subjekty spolupracujícími s ČBK nebo diecézemi v oblasti IT
  • podpora směřování k jednotnému softwarovému řešení
  • koordinace sjednocení používaných technologií na základě mezidiecézní spolupráce
  • tvorba analýz a zadání pro zhotovení webových a softwarových řešení
  • dohled nad dodržováním podmínek spolupráce se smluvními partnery
  • pomoc biskupu delegátovi pro oblast IT, schopnost koordinace jednání v rámci Rady pro IT a finalizace výstupů z Rady pro IT
  • Požadavky:

Nejde o odborníka v oblasti IT nebo o programátora, jde o referenta, který by měl mít do problematiky hlubší vhled, než je uživatelská úroveň.

• VŠ nebo alespoň SŠ v oblasti výpočetní techniky nebo administrativy
  • Ochota učit se novým věcem
  • Schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • Znalost kancelářského softwaru (Office, Acrobat)
  • Znalost základů problematiky počítačové bezpečnosti
  • Znalost základů analýzy požadavků uživatelů jako zadání pro programátory
  • Znalost angličtiny
  • Orientace v církevním prostředí
  • Nabízíme:

• Práci v příjemném kolektivu
  • Možnost částečně pracovat z domova
  • Benefity
  • Platové ohodnocení 32.000-34.000 Kč hrubého měsíčně při plném úvazku. Možnost práce i na částečný úvazek. Po zkušební době možnost zvýšení ohodnocení.
  • V případě zájmu o tuto pozici zašlete svůj životopis a motivační dopis na e-mail petnikova@cirkev.cz.