Charita pomáhá obětem povodní, ČBK k tomu vyhlašuje kostelní sbírku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace16. 9. 2024, 11.50

Charita Česká republika se okamžitě zapojila do pomoci obětem katastrofálních povodní, které postihly naše zemi. Aktivovala povodňové štáby a je připravena poskytnout humanitární pomoc. K tomu vyhlásila veřejnou finanční sbírku. Česká biskupská konference, která je zřizovatelem Charity ČR, vyzývá návštěvníky bohoslužeb, aby se aktivně zapojili do pomoci obětem povodní a vyhlásila na neděli 29. září mimořádnou celostátní kostelní sbírku.

image:Image
Ilustrační foto

V rámci svého systému včasné reakce na mimořádné události Charita aktivovala své krizové týmy a to jak na centrální, tak na regionální úrovni. „Aktivně monitorujeme situaci a ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému jsme připraveni na poskytnutí cílené pomoci. A to jak v oblasti dobrovolnické i materiální pomoci, poskytnutím psychosociální pomoci či krizové intervence, tak i v oblasti následné finanční pomoci z veřejné sbírky,“ říká Vít Kraus, manažer pro krizové události Charity Česká republika.

„Rozhodli jsme se vyhlásit na neděli 29. září mimořádnou kostelní sbírku, která se bude konat ve všech diecézích po celé ČR. Výtěžek bude poslán na účet Charity, která prostředky rozdělí na humanitární pomoc lidem v oblastech zasažených povodněmi,“ dodává P. Roman Czudek, generální sekretář ČBK.

Charita Česká republika se proto obrátila na širokou veřejnost s prosbou o finanční příspěvek do sbírky, jejíž výtěžek pomůže obětem ničivých povodní. Současně uvolnila ze svého krizového fondu 500 tisíc Kč (krizový fond je tvořen z výnosu Tříkrálové sbírky).

Sbírkový účet Charity Česká republika

bankovní účet: číslo účtu 44665522/0800 u České spořitelny, VS 906

dárckovská SMS: na číslo 87777 ve tvaru: DMS CHARITAPOMOC 90 a DMS CHARITAPOMOC 190