Právě vyšlo další číslo časopisu Fermentum

Autor: Martin Steiner Zdroj:FermentumFermentum
Datum publikace16. 2. 2024, 1.00

Druhé číslo letošního ročníku časopisu Fermentum (2/2024) se stálou přílohou Živá teologie je k dispozici na e-shopu Cirkev.cz. Koupit si můžete buď zvýhodněné roční předplatné, nebo samostatně jednotlivá vydání časopisu.

image:Image

Homiletická část časopisu FERMENTUM je věnována nedělím a dalším významným dnům doby postní a velikonoční.

ŽIVÁ TEOLOGIE předkládá dva rozhovory, které jsou si navzájem podobné neobvyklostí tématu a právě tak jsou rozdílné odlišností prostředí, z nichž vycházejí. O životě zasvěcených panen a současně o zemětřeseních vypráví Petra Kristina Štěpančíková a nad vztahem fotbalu či prostředí vrcholového sportu vůbec a spirituality se zamýšlí Zdeněk Sivek. V textu Duchovní život a politické ideologie se Ctirad Václav Pospíšil zabývá vztahem služby vysvěcených osob k oblasti politiky. Na závěr i tentokrát předkládá Miroslava Kordíková několik novějších knižních titulů, které mohou prospět také v pastoraci.

Časopis FERMENTUM vydává Česká biskupská konference (ČBK) a můžete si jej koupit na e-shopu Cirkev.cz. Zvýhodněné roční předplatné (4 vydání) stojí 285 Kč a jednotlivá čísla časopisu stojí 89 Kč.

Časopis FERMENTUM je dalším katolickým médiem po Katolickém týdeníku, které je distribuováno výhradně na portálu Cirkev.cz. Více informací o časopisu najdete na jeho webu fermentum.cirkev.cz, kde si můžete pro představu po registraci zdarma stáhnout jeho první letošní vydání.