Program cesty papeže Františka v Portugalsku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace2. 8. 2023, 13.05

Přinášíme vám podrobný program papeže Františka na jeho 42. zahraniční cestě v Portugalsku od 2. do 6. srpna 2023. Uvedený čas je místní, v Portugalsku je o hodinu méně než v České republice.

image:Image Papež František po přistání v Lisabonu
Papež František po přistání v Lisabonu
Foto: Vatican Media

Středa 2. srpna

7:50 Odlet z Říma do Lisabonu

10:00 Přílet na letiště Figo Maduro v Lisabonu a oficiální přivítání

10:45 Uvítací ceremonial před hlavním vstupem prezidentského paláce “Palácio Nacional de Belém”

11:15 Návštěva u prezidenta republiky v “Palácio Nacional de Belém”

12:15 Setkání se státními představiteli, občanskou společností a diplomatickým sborem v kulturním centru Belém

16:45 Setkání s premiérem na apoštolské nunciatuře

17:30 Nešpory s biskupy, kněžími, jáhny, zasvěcenými osobami, seminaristy a pastoračními pracovníky v klášteře "Mosteiro dos Jerónimos”

Čtvrtek 3. srpna

09:00 Setkání se studenty Portugalské katolické univerzity.

10:40 Setkání s mladými ze Scholas Occurentes v jejich sídle v Cascais

17:45 Zahajovací ceremoniál Světových dnů mládeže v Parku Eduarda VII.v Lisabonu

Pátek 4. srpna

09:00 Svatý otec udělí svátost smíření některým mladým účastníkům SDM v “Praça do Império”

09:45 Setkání se zástupci středisek pomoci a charity v “Centro Paroquial de Serafina”

12:00 Oběd s mladými lidmi na apoštolské nunciatuře

18:00 Křížová cesta v mladými v Parku Eduarda VII.

Sobota 5. srpna

08:00 Odlet vrtulníkem z letiště Figo Maduro do Fatimy

08:50 Přílet na fatimský stadion

09:30 Modlitba růžence s nemocnými mladými lidmi v kapli Zjevení