Prohlášení České biskupské konference k setkání v Arcibiskupském paláci v souvislosti s uvedením knihy „Spiknutí“

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Datum publikace24. 4. 2024, 16.10

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vydávají následující prohlášení k setkání v Arcibiskupském paláci v Praze v souvislosti s uvedením knihy „Spiknutí“:

image:Image

Setkání v Arcibiskupském paláci v souvislosti s knihou „Spiknutí“ považujeme za politováníhodnou událost a jsme si vědomi pohoršení, které mezi lidmi vyvolalo, o čemž svědčí nemalé množství reakcí, především z řad katolíků. Těmto reakcím rozumíme, slyšíme je a bereme je vážně.

Přijali jsme vysvětlení Mons. Jana Graubnera, arcibiskupa pražského, že k pronájmu došlo bez toho, že by měl k dispozici potřebné informace, a že se od dané akce distancuje. Pro budoucnost byla přijata opatření pro pořádání veřejných akcí v církevních prostorách. Při pronájmech těchto prostor se bude důsledně oddělovat církevní a světský rozměr takových akcí včetně vhodnosti přítomnosti církevního představitele.

Děkujeme všem, kterým záleží na obrazu a svědectví církve navenek. Stejně tak je povzbudivé vidět, jak veliká očekávání má od církve široká veřejnost.

24. dubna 2024