Školení copywritingu –⁠ lektor Ondřej Vrtiška

Autor: Daniel Chytil Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Datum publikace1. 7. 2021, 15.00

Víme, co a komu chceme sdělit. Ale jak na to? Jednodenní školení, jehož cílem je zlepšení dovedností v oblasti komunikace psanou formou, je připraveno na míru zaměstnancům z církevních institucí a z Charit.

image:Image FOTO: PIXABAY
FOTO: PIXABAY

Kurz je primárně určen pro zaměstnance biskupství, PR pracovníky Charit, řeholníky a řeholnice.

Termín kurzu vypíšeme podle zájmu.

Můžete se předběžně přihlásit na vzdelavani@cirkev.cz.

Účastnický poplatek je 600,- Kč.

Na kurzu se dozvíte a prakticky si vyzkoušíte:

Jak přemýšlejí novináři, jak fungují redakce a jak psaný obsah vnímají čtenáři.

Jakou formu komunikace zvolit pro konkrétní komunikační cíle (médium, žánr, výrazové prostředky…).

Jak ze zdrojových materiálů „vydestilovat“ klíčové informace, které je vhodné předat veřejnosti.

Jak zaujmout čtenáře a zviditelnit své téma v nepřehledné informační džungli současnosti.

Jak se vyvarovat běžných stylistických prohřešků a neobratností.

Jak své sdělení rámovat, aby bylo v souladu s hodnotami a posláním instituce, kterou reprezentuji.

Jak napsat tiskovou zprávu, aby na ni novináři slyšeli.

Součástí workshopu bude otevřená diskuse nad texty a práce s nimi. Nikdo vás nebude nutit psát dlouhé slohy, na krátkých ukázkách si formou debaty a interaktivních online nástrojů vyzkoušíte, jaké možnosti nám čeština nabízí.

Workshop bude veden tak, aby vyhovoval jak účastníkům osobně přítomným, tak i těm, kteří se rozhodnou připojit online.

O lektorovi:

Lektor Ondřej Vrtiška je zkušený novinář a publicista, který ví, jak i složité věci sdělit poutavě a jednoduše. Původním vzděláním je hydro​biolog (PřF UK), studoval žurnalistiku i kulturní antropologii (obojí FSV UK).

Působil jako zástupce šéfredaktorky časopisu ABC, šéfredaktor Českého rozhlasu Leonardo, vědecký redaktor časopisu TÝDEN a editor rubriky HN Future na iHNed.cz.

Nyní pomáhá s propagací Učené společnosti České republiky, kde se kromě kontaktu s médii stará i o sociální sítě. Je šéfredaktorem popularizačního časopisu Vesmír, přednáší a vede workshopy o popularizaci vědy v médiích.

Minulé kurzy:

26. srpna 2021, 9,30 - 15,30 kombinovaně - Praha ČBK/online