Aktivizace života farností

Autor: Daniel Chytil Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Datum publikace15. 1. 2024, 12.27

Projekt reaguje na aktuální výzvy, kterým naše farnosti čelí, a hledá řešení mezi těmi, jež mají s aktivizací ve svých životech osobní i pracovní zkušenosti. Proč se o zkušenosti nerozdělit? Pojďme společně sdílet pastorační aktivizační podněty, nápady, projekty i zkušenosti a objevovat nové cesty v pastoraci napříč celou naší republikou.

image:Image

Přemýšlíte, jak „probudit“ vlažné farníky a jak oslovit své okolí? Srdečně zveme na další setkání k podpoře pastoračních aktivit v ČR. Načerpejte nové síly, naberte inspiraci, zapojte se!

Konference Aktivizace života farností 2024

28. května 2024, 9:30 - 17:30, Komunitní centrum Matky Terezy, Praha - Háje

„Vrať se domů a vypravuj, jak veliké věci ti učinil Bůh.“ (Lk 8,39)

Letos se můžete těšit na převahu laiků mezi řečníky a důstojné zastoupení žen. Lajkujeme laiky!

Z programu:

Marie a Martin Kvapilíkovi - Byla jednou jedna rodina… a jaká bude ta naše?

Magdalena Volková - Stávat se tvůrci Pokoje

Zdenka Lipoldová - Hosínské zvonění

Lucie Vavrušková - Spolek K Srdci - Naslouchárna Betlehem

Miroslav Přikryl - Bohoslužby laiků?

Veronika a Ondřej Liškovi - Evangelizační Kurz Filip jako restart duchovního života

P. Vilém Štěpán - Malá misie v severozápadních Čechách

P. Mariusz Kuzniar, Magda Tušlová - Živý odkaz J. Š. Baara v Ořechu: Vzdělávací a kulturně duchovní centrum JŠB

a další domácí a zahraniční hosté

Moderuje Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska ČBK

Přihlašování ZDE a program bude brzy zveřejněn.

Archiv konference Aktivizace života farností 2023

Akce proběhla ve čtvrtek 25. května 2023 v Olomouci v Arcibiskupském paláci. Osm domácích a dva zahraniční řečníky sledovalo 123 účastníků.

Program 2023plakát 2023 (také v souborech ke stažení)

Medailonky panelistů 2023

fotogalerie: ZDE

Archiv konference Aktivizace života farností 2022

Akce proběhla 24. května 2022 v Hradci Králové v hotelu Nové Adalbertinum. Společné setkání nám ukázalo, že naše země není pastorační pustinou, ale místem, kde se děje mnoho zajímavého a inspirativního a že se máme čím vzájemně podpořit.

Děkujeme všem účastníkům za vytvoření nezapomenutelné atmosféry. Podle vaší zpětné vazby přineslo setkání nejen mnoho podnětů, ale především to, v co jsme doufali – občerstvení v náročné době a povzbuzení do další práce. Jsme rádi, že se nám podařilo vykřesat energii, vzájemně se povzbudit a dočerpat síly.

Sešlo se nás celkem 120 účastníků ze všech diecézí včetně čelních představitelů katolické církve. Kromě povzbuzující nálady jste ocenili rozmanitost panelistů, hladký průběh i bezproblémové spojení se zahraničním hostem, otcem Jamesem Mallonem, jehož příspěvek byl také velmi povzbuzující a inspirativní.

Program 2022

Panelisté 2022

Materiály z konference (handbook a nahrávky vystoupení) jsou dostupné pro všechny účastníky z odkazu, který jsme rozeslali mailem. Pokud byste zájem o zapojení do projektu nebo o další využití / šíření nahrávek, budeme rádi, ale prosíme, kontaktujte nás a domluvíme se. Aktivity na podporu pastorace během roku:

V současnosti funguje online prostor, kam lze nahrávat materiály - pozvánky na připravované akce, papery nebo zajímavosti pro ostatní - a odkud lze čerpat inspiraci při přípravě vlastních aktivit. V případě zájmu vás rádi zapojíme, napište nám!

Naším dlouhodobým cílem je systematická podpora, síťování a rozvíjení pastoračních aktivit v ČR.

Celoročně rovněž organizujeme vzdělávací semináře a školení. V případě zájmu prosím vyplňte následující formulář ZDE. Informace o stálých kurzech jsou k dispozici na www.cirkev.cz/vzdelavani.

Aktivity na podporu pastorace během roku:

Kontakty: vzdelavani@cirkev.cz, +420 730 551 851

Daniel Chytil, Kamila Skalinová